Skeptik na kongresu UFO (2018) (4)

Robert Schaeffer se opět zúčastnil letošního Mezinárodního kongresu UFO ve Fountain Hills v Arizoně, poblíž Phoenixu, občas prezentovaného jako „největší konference UFO na světě“ (i když se zdá, že konference V poušti ho předčila). Nepopisuje nutně každého řečníka a akce, ale jen ty zajímavější.

 

 

Sobota je vždy nejdůležitějším dnem UFO kongresu, dnem největší návštěvnosti, kdy mají přednášet nejznámější lidé.

 

Obr.1 Suzy Hansen

Prvním řečníkem byla Suzy Hansen z Nového Zélandu, badatelka, autorka. Název jejího vystoupení bylo "Mimozemská technologie - Nová fyzika - "vědomí inteligentního světla" (ať už to má znamenat cokoli). O co šlo?

Kniha Suzy Hansen načrtává komplexní cizí programy, které napomáhají a rozvíjejí lidskou evoluci a připravují nás pro budoucí kontakty. Součástí této agendy je školení a testování lidí v používání pokročilých cizích technologií, které mají sílu radikálně změnit naše budoucí lékařské, vzdělávací, environmentální a společenské normy. Globální vývoj duchovnosti a vědomí je nezbytným předpokladem pro tuto technologii. Od dětství Suzy dokázala popsat takovou technologii, kterou pozorovala a používala na palubě UFO. V posledních deseti letech se podobná technologie v méně sofistikovaných formách objevila v našem vlastním světě. Suzy představuje vzácné a nevyvratitelné důkazy o specifické "vědomé" technologii poskytované jinými prožitky - unesených.

Její řeč byla nudná a velmi emocionální. Ale publikum ji milovalo a poskytlo jí ovace ve stoje.

 

Obr.2 Stephen Bassett

Dalším řečníkem byl Stephen Bassett, výkonný ředitel společnosti Paradigm Research Group (PRG), který v roce 1996 ukončil vládou uložené embargo na pravdu o mimozemských jevech. Hovořil před publikem po celém světě o důsledcích formálního odhalení vlád o mimozemské přítomnosti, které se zabývají lidskou rasou, a dal více než 1000 rozhlasových a televizních rozhovorů.

Bassett doufá, že vytvoří dokument o UFO. Připomíná, že Tom DeLonge udělal hodně na toho, kdo do značné míry odmítl formální vzdělání. DeLonge dosáhl značných úspěchů - ve vysoce konkurenčním světě rockové hudby, při organizaci svého podnikání včetně The Stars, při získávání schopných spolupracovníků a ve svém zaujetí v souvislosti s UFO atd. Bassett je přesvědčen - DeLonge není žádný zloděj.

Bassett uvedl, že neakceptuje tvrzení, že "UFO", které se objevilo ve videu s oznámením TTS během rozhovoru Chrise Mellona, je ve skutečnosti mylarový balón. Žádný mylarový balon by prý tak nemohl manévrovat, na tom trvá!

Myslím, že Bassett je velmi zmatený - "UFO" nemá nic společného s žádným videem DeLonge.

 

Obr.3 Kde vznikla "To The Stars" ?

 

Obr.4 Bill Birnes

Dále vystoupil doktor Bill Birnes, známý především z kabelové televize pořadem „UFO Hunters“. Mluvil bez prezentace v Powerpointu nebo jiné audiovizuální pomoci. Jeho vystoupení bylo nazváno "UFO a Bílý dům: Co věděli naši prezidenti a kdy to věděli?" Ale to nebyla obvyklá sbírka předpokládaných pozorování UFO prezidenty USA.

Místo toho to byla historie údajných paranormálních a mimozemských událostí v celé americké historii. George Washingtona údajně navštívil tajemný nebeský návštěvník ve Valley Forge. UFO se údajně vznášelo nad domem Theodora Roosevelta. Eisenhower se setkal s mimozemšťany. A tak dále. A samozřejmě, prezident Truman nasměroval reverzní inženýrství cizí technologie získané z havárie v Roswellu, a tak patent společnosti Bell Labs na tranzistor pocházel z Roswellu. Vzpomeňte, že Birnes s Philipem J. Corso byli autory „The Day After Roswell“, kde vznikl celý tento "inženýrský" nesmysl.

 

Obr.5 Travis Walton, Chuck Ellison a Don Walton. (Fountain Hills Times foto).

Další panel byl věnován slavnému „únosu do UFO" Travise Waltona, popisovaný jako „Arizona logger.“ Příběh z roku 1975 zpracoval Paramount do filmu "Fire in the Sky". Walton ignoroval varování svých kolegů, přiblížil se k UFO a byl zasažen jakousi energií a byl vzat na palubu. Jeho kolegové byli podezřelí, že Waltona zavraždili a byli testováni detektorem lži arizonskou státní policií.

V tomto panelu Travise doprovázel Chuck Ellison, o kterém mluvili první členové posádky auta, ve kterém Travis jel. Chuck se podělil o to, jak mluvil s mladými muži večer, kdy ztratili svého kolegu, a o své reakci na tento příběh, když se o něm dozvěděl. Vyprávěl také podrobnosti z vyšetřování. Don, bratr Travise, snášel těžce dopady, které měla událost na jeho rodinu. Jakmile se rozšířily zprávy o Travisově zmizení a příběhu o UFO, poslal média k Travisově rodině.

Článek na Azcentral.com shrnuje tento panel o únosu Waltona, takže není třeba zde uvádět všechny podrobnosti. (1) Co nejvíce zaujalo, bylo vyprávění Dona Waltona.

  • "Lidé v městě nám udělali ze života peklo," řekl Don Walton o zkušenostech své rodiny v ospalém městě Snowflake. "Vyhýbali se nám, byli jsme napadáni, nazývali nás lháři."

A Ellison poznamenal, že někteří lidé ve Snowflake říkali: "Tohle je podvod, známe přece Travise." Nepamatuju si, že by Travis Walton někdy takovou informaci dal. A co mě udivuje: co tito lidé věděli o Travisu Waltonovi, co my ne?

Travis říkal: "Mimozemšťané mě náhodou zabili, ale vzali mou mrtvolu na UFO, aby mi zachránili život." Travis objasnil toto tvrzení při panelové diskusi. Popisuje údajný paprsek energie z UFO, který ho údajně "zabil", a řekl: "Tento paprsek energie poškodil neurony... myslím, že jsem byl smrtelně zraněný. Uskutečnili lékařskou operaci, která mi zachránila život." Takže mimozemský paprsek ho téměř zabil - bylo to náhodné, ne úmyslné - a cizinci ho vzali na palubu UFO, aby mu zachránili život.

Dále následovalo vystoupení, na které všichni čekali. Byl to Luis Elizondo, který dříve vedl v Pentagonu tajné vyšetřování UFO a nyní pracuje v The Stars s Tomem DeLonge.

Elizondo měl původně vystoupit na kongresu osobně, ale kvůli operaci nemohl přijít a tak poslal videoprezentaci. Toto video bylo nyní uvolněno a k dispozici. Odpovídá tam na otázky, které mu položili organizátoři kongresu.

Elizondo uvedl, že v program Pentagonu AATIP "jsme byli velmi chytří" při řízení zdrojů poté, co bylo financování ukončeno. Řekl, že se úmyslně vyhnul čtení knih o UFO, aby nebyl ovlivněn. (Takže nezná historií UFO, s dlouhou historií chybných představ, podvodů a sebeklamu.)

Pokud jde o tvrzení v článku New York Times, že předpokládané UFO artefakty obsahují neznámé "slitiny", pak to není správné, vysvětlil. Oni (údajně) obsahují anomální poměry izotopů (tvrzení, které jsme předtím slyšeli mnohokrát ohledně jiných předpokládaných cizích vzorků). To nejzajímavější bylo, že říkal, jak jeho úkolem je být "ředitelem bezpečnosti" na akademii To Stars, která chrání osoby a věci. Takže jeho zázemí (pokud je tomu tak) není vyšetřování UFO. On je v podstatě jejich vyhazovač.

 

Obr.6 Robert Schaeffer s Nick Pope a Ledou Belouche z GirlieVegan.com

Posledním řečníkem byl Nick Pope. Nick se podělil o své postřehy z nedávno odhaleného Programu pro identifikaci hrozeb pro letecký a kosmický program. Ačkoli Nick nebyl zapojen do programu Pentagonu, jeho jedinečné zkušenosti mu umožňují poskytnout informovaný přehled o takovém programu z pohledu někoho, kdo provozoval podobný program ve Velké Británii.

Poznamenal, že uvnitř vlády existují frakce věřící v UFO a skeptické frakce a je to zcela správné. Viděli jsme tyto "frakce věřících" již dříve, lidi ze CIA zapojenými do NICAP, s programy Pentagonu "odstranění sledování" a „muži, kteří se dívají na kozy“. Pope navrhl, že by mohlo existovat víc tajných vládních šetření UFO, které jsme ještě neodhalili. Kdo ví?

 

Obr.7 Ann Druffel

Večer bylo uděleno ocenění Lifetime Achievement Ann Druffel, jejíž práci popsala její dcera v předchozím programu. Cenu převzala za ni.

Na veletrhu organizátor UFO kongresu Alejandro Rojas oznámil několik velkých změn včetně změny ve vlastnictví.

Kongres UFO již není provozován společností Open Minds, ale Out Of This World Media and Events, Inc. Příští rok nebude Kongres UFO v únoru a nebude na Ft. McDowell. Místo toho se bude konat 4.- 8. září 2019 v Sheraton Grand Phoenix, ve velkém konferenčním hotelu v centru města Phoenix. Výsledkem bude mnohem lepší dostupnost místností, což umožní Kongresu UFO ještě větší návštěvnost. V září bude ve Phoenixu pekelné horko, ale (na rozdíl od konference v poušti v Las Vegas) to vše bude uvnitř. Nebude vůbec žádný důvod, proč vůbec jít ven!

Nezúčastnil jsem se posledního dne kongresu v neděli, protože se jednalo pouze o dvě vystoupení a panel, takže jsem se vydal domů.

Odkazy

(1) Scottsdale UFO conference: 'We're not alone in the universe'. Azcentral, 17.2.2018. Internet: https://www.azcentral.com/story/news/local/scottsdale/2018/02/17/ufo-congress-discusses-accounts-extraterrestrial-life-sightings/348823002/ 


***
Líbil se vám článek a celý web?

Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 3352