Skeptik na kongresu UFO (2018) (3)

Robert Schaeffer se opět zúčastnil letošního Mezinárodního kongresu UFO ve Fountain Hills v Arizoně, poblíž Phoenixu, občas prezentovaného jako „největší konference UFO na světě“ (i když se zdá, že konference V poušti ho předčila). Nepopisuje nutně každého řečníka a akce, ale jen ty zajímavější.

 

 

Prvním mluvčím v pátek byla Allis Druffel, dcera dlouholeté ufoložky Ann Druffel, která ve věku 91 let vypovídala v Kongresu. Byl jsem překvapen, když jsem se dozvěděl, že Allis bude řečníkem, protože jsem nevěděl, že je aktivní v ufologii.

 

Obr.1 Allis Druffel

Allis hovořila o některých známých případech, ve kterých byla její matka primárním vyšetřovatelem, např. případ kontaktu v Tujunga Canyon. (1)

Nebo už klasický případ fotografie Rex Heflina, která uzavírala Project Blue Book, byla odhalena jako podvod až v roce 2012. (2)

Zdůraznila existenci "prstence kouře", který údajně vypustilo UFO na závěrečné fotce Heflina, ačkoli podobné kouřové kroužky byly na mnoha místech fotografovány, a byly vyrobené ohňostrojem, výstřelem z kanónu a z komínů. (3)

Mluvila hodně o matčině knize „Firestorm“, o životě a tragické smrti kontroverzního ufologa Dr. Jamese E. McDonalda.

Vyprávěla také o vyšetřování matky Rev. Harrisona E. Bailey z Pasadeny, který tvrdil, že dva mimozemšťané vstoupili do jeho domova, skrývající se za halloweenskými maskami. Vytáhla hloupou fotografii předpokládaného mimozemšťana v takové masce, jenž se schovával za židlí, ale Ann Druffel ji považovala za věrohodnou.

Zopakoval jsem reverendovu fotografii docela přesvědčivě za pomocí halloweenské masky a punčochy, kterou jsem natáhl na židli, a poslal ji Ann Druffelové. Řekl jsem jí, že mimozemšťané mě také navštívili. Neodpověděla...

Poté jsem měl možnost promluvit si s Allis. Řekl jsem jí, že když jsem poprvé slyšel, že její matka píše biografii doktora McDonalda, byl jsem trochu znepokojen, protože mnozí lidé dělali nezodpovědné výroky o tom, že Philip J. Klass "dohnal chudého doktora McDonalda k sebevraždě."

Je pravda, že Klass a McDonald byli protivníci, protože Klass přezkoumával výdaje McDonalda na vládní smlouvy, které šly na neoprávněné vyšetřování UFO. Ale Ann Druffel zdůrazňuje, že ani Klass, ani žádný jiný ufolog nemá nic společného s tragickou sebevraždou McDonalda, kterou zavinila jeho žena, která ho opustila, což bylo napětí, které McDonald jednoduše nedokázal unést. Ve skutečnosti Druffel (která vyslechla Klasse) vypráví některé anekdoty, týkající se Klasse a McDonalda, které mi sám Klass řekl, a podle mé nejlepší paměti vypráví příběh úplně stejně jako on. Řekl jsem Allis, že mohu doporučit knihu „Firestorm“ jako přesně popsanou, velmi významnou kapitolu z historie ufologie.

Mimochodem, doklady McDonalda jsou nyní k dispozici v archivu univerzity v Arizoně, určeny specializovaným historickým badatelům.

 

Obr.2 Nancy de Tertre

Nancy de Tertre se představuje jako "skeptický psychotronik", což je zajímavý oxymoron. Ale to, co řekla ve svém vystoupení s názvem „Vzdálené pozorování ("Remote viewing“) mimozemšťanů", bylo všechno možné, jen ne skeptické.

Mluvila o historii vzdáleného pozorování (Uri Geller atd.) a jeho různých druzích – řízené - Controlled Remote Viewing (CRV), asociativní - Associative Remote Viewing (ARV), - rozšířené - Extended Remote Viewing (ERV) atd., a než se dostala do své vlastní verze zkoumání TSP, "testovala" ESP a jasnovidectví.

 

Obr.3 To je to, co lze na dálku vidět na Marsu?

Většina činnosti RV nezjišťuje mimozemšťany, řekla, ale některým se to daří.

  • Joe McMoneagle byl pověřen vzdálenou prohlídkou Marsu v roce jednoho milionu před naším letopočtem; viděl mimozemšťany a jejich civilizaci v troskách.
  • Pat Price zase díky RV našel čtyři tajné základny UFO na Zemi, včetně Mt. Hayes na Aljašce.
  • Daz Smith na dálku prohlížel Roswellskou havárii (před mnoha lety, protože čas není pro tyto psychiky překážkou), a viděl dva mimozemšťany uvnitř tělesa, a dva venku.

Odhalila také, že její nová technika TSP jí dovoluje "biokomprimovat" mysl mimozemšťanů, tedy nejen číst tuto myšlenku, ale být skutečně jako mimozemšťan.

Poté mluvil slavný (nebo neslavný) vytrvalý vyšetřovatel Roswellské události, Donald Schmitt. Název jeho vystoupení bylo "Znal J. Allen Hynek pravdu o UFO?" A "pravdu" Schmitt považuje za "mimozemšťany".

Dr. J. Allen Hynek jako vědecký konzultant projektu US Air Force Modrá kniha (Blue Book), byl držitelem nejvyšší bezpečnostní prověrky a měl přístup k souborům případů UFO, které nebyly řešeny armádou.

Přes to nebyly výsledky pátrání veřejnosti zpřístupněny z důvodu ohrožení národní bezpečnosti a Hynek věrně sloužil projektu po dobu devatenácti let.

Obr.4  Donald Schmitt - spousta knih Roswellu (ale žádné smímky z Roswellu)

Po celá desetiletí komunita UFO spekulovala o tom, co skutečně věděl o tomto fenoménu, a zda sdílel tyto poznatky se svými kolegy v rámci vědecké komunity - jeho "neviditelná vysoká škola". Nebo si vzal pravdu s sebou?

Schmitt řekl, že Dr. Condon pravděpodobně již v roce 1947 znal "pravdu". Když Hynek požádal Donalda Rumsfelda (bývalého kongresmana zastupujícího Evanston v Illinois, později ministra obrany a přítele J. Hynka) o informace k UFO, údajně mu bylo řečeno: "Ty nemáš právo to vědět."

Hynek věděl "pravdu"? ptá se Schmitt na závěr. Uzavírá, že Hynek to pravděpodobně dlouho tušil, ale nevěděl to jistě. (Znal jsem Hynka, takže mi to připadá směšné. Hynek věděl o zdánlivě nepřekonatelných problémech s vysvětlením cizích kosmických lodí, a proto se přikláněl k teoriím paranormálna a k paralelním dimenzím. Viz jeho kniha The Edge of Reality: A Progress Report on Unidentified Flying Objects. (1975).

Později, když jsem hovořil s Schmittem, srovnávali jsme naše vzpomínky na Hynka a shodli jsme se. Zeptal jsem se ho na roswellské filmy a odpověděl naprosto pokorně a omluvně. Řekl, že příliš spoléhal na "odborníky" a řekl, že napsal úplnou omluvu za toto fiasko.

Následoval panel o "UFO v zábavním průmyslu".

Bryce Zabel navrhl, že Carl Sagan, stejně jako Phillip Klass a Donald Menzel, byli členy stínového MJ-12 (za předpokladu, že takový existoval!). Někdo se ho zeptal: "Copak někdo z vlády se někdy pokoušel ovlivnit vaše programování?"

Bill Birnes prohlašoval, že CIA měla televizní sérii UFO Hunters vypnout, když se tam jednalo o Area 51 (to tvrdil už předtím).

Ale Zabel měl zajímavý komentář: říkal, že kdykoli producent pracuje na projektu s obsahem, který je nepravdivý, někdo - snad rodinný příslušník nebo kolega nebo někdo - bude se snažit ovlivnit způsob, jak příběh bude prezentován.

 

Obr.5 Linda Moulton Howe při rozhovoru s Nickem Pope v internetovém rádiu KGRA na kongresu

Posledním řečníkem v pátek byla Linda Moulton Howe, která hovořila o "odhalení vojenských informátorů o UFO a o mimozemské přítomnosti". Hovořila o nebezpečí umělé inteligence a "autonomních zbraní", zejména proto, že 29 lidí bylo (údajně) zabito roboty, kteří se vymkli kontrole v robotické továrně v Japonsku.

Unesení do UFO, říkala, získají nervové implantáty od mimozemšťanů, což způsobuje, že někteří z nich mají pocit, že jejich vědomí je "nahráváno".

Mimozemšťané, kterým říká "EBEs" nebo "EBENS", pracují v úplně jiném systému přírodních zákonů a často cestují rychlostí světla. Jsou to telepaté. Blonďáci jsou nejhorší, obzvláště „Švédové“ (zjevně existuje Švédsko i na jiné planetě?).

Hovořila o incidentu SERPO (výměna pracovníků mezi pozemšťany a mimozemšťany), o rasách HEPALOIDS a TRANTALOIDS, kteří se mohou proměnit v Blonďáky, ale ve skutečnosti jsou hnusným hmyzem. Dinosauři byli experimentem EBENS před 80 miliony lety...

Stejně jako v minulých letech bylo večer naplánováno pozorování oblohy, vedené Benem Hansenem za použití drahých infračervených zařízení (které má jen na prodej). Obloha však byla zatažená a nebylo vidět nic moc, takže po nějaké době jsem se vrátil dovnitř, kde probíhal filmový festival.

Film Scotta Deschaine byly většinou videozáznamy o malých jiskřičkách ledu a prachu, které se při kosmických misích uvolňují. Jsou představovány jako UFO, protože "připomínají živé věci".

Bavilo mě sledovat komentáře astrofyziky Rudy Schilda, emeritního profesora Harvardského / Smithsonského centra astrofyziky na Harvardské univerzitě, ohledně pokusů o ESP Edgara Mitchella při návratu z Měsíce, během mise Apollo 14. Podle Schilda mělo trvat čtyři sekundy, než se světlo (nebo myšlenka vyslaná za pomoci ESP) dostalo na Měsíc, ale Mitchell a jeho komunikátor sdíleli výsledky ESP přibližně za jednu sekundu. To by znamenalo, že takové informace cestují rychleji než světlo.

A to je velmi zajímavé. Máme zde tedy astrofyzika, který zjevně nezná rychlost světla. Nebo jde o astrofyzika, který nemá představu o vzdálenosti Měsíce. Ta je asi 384 400 km, tedy světlo je urazí přibližně za 1,3 sekundy.

Odkazy

(1) Ann Druffel - D. Scott Rogo: The Tujunga Canyon Contacts. ISBN: 1933665335. Internet: http://www.anomalistbooks.com/book.cfm?id=53 
(2) Foto klasického UFO, nyní ve 3D. Záhady ve fotografii. KPUFO.CZ, 30.1.2012. Internet: http://www.kpufo.cz/oblasti/fot/index.php?option=com_content&view=article&id=516:foto-klasickeho-ufo-nyni-ve-3d&catid=15:lanky-a-nazory&Itemid=32 
(3) Mysterious black ring UFO in England not so mysterious after all. Openminds, 15.4.2014. Internet: http://www.openminds.tv/mysterious-black-ring-ufo-england-mysterious/26974 

Pokračování 

 

***
Líbil se vám článek a celý web?

Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 3351