Skeptik na kongresu UFO (2018) (2)

Robert Schaeffer se opět zúčastnil letošního Mezinárodního kongresu UFO ve Fountain Hills v Arizoně, poblíž Phoenixu, občas prezentovaného jako „největší konference UFO na světě“ (i když se zdá, že konference V poušti ho předčila). Nepopisuje nutně každého řečníka a akce, ale jen ty zajímavější.

 

 

Prvním řečníkem ve čtvrtek ráno byl Dean Alioto, režisér a spisovatel. Podle jeho životopisu je tvůrcem tajemného TV speciálu „Alien Abduction: Incident v Lake County (The McPherson Tape).“ Za dvě desetiletí Aliotův film přispěl k teoriím spiknutí po celém světě a byl studován špičkovými odborníky v oblasti UFO a únosů mimozemšťanů. Alioto měl tedy poprvé veřejně povídat o televizním speciálu a neuvěřitelně podivném příběhu, který za tím stojí. Alioto hovořil o originálním videu, podle kterého byl kontroverzní televizní speciál natočen. Jde o známý film „UFO Abduction“, který byl představen na Mezinárodní kongresové konferenci o UFO už v roce 1993, a ve kterém je šokující záznam rodiny, kterou unesli mimozemšťané.

 

Obr.1 Dean Alioto

V krátkosti: Alioto v roce 1989 natočil krátký film o rodině, která doma čelí invazi mimozemšťanů. Ten však nebyl nikdy veřejně promítán. Kopii však věrní věřící v UFO vynesli na veřejnost, a to i včetně kongresu UFO v roce 1993. Ve filmu se rodina zabarikáduje před mimozemšťany a střílí na ně. Film končí jako, že jde o "nalezené záběry". (Alioto tvrdí, že vynalezl žánr "nalezených záběrů", později uplatněné u tak oblíbeného filmu „Blair Witch“, atd. Pravděpodobně to je pravda.) V roce 1998 byl tento příběh znovu zpracován jako film s vyšším rozpočtem a ukázal se na UPN TV jako „Alien Abduction: Incident in Lake County.“ (USA, 1998) (1)

Tato verze jeho filmu byla večer ukázána jako součást konference. Asi 65 minut dlouhý film je únavný, plný roztřesených záběrů a chaotických, deklamujících herců: "Přineste mimozemšťany!"

Aliotovým hlavním bodem bylo, že mnoho lidí, kteří viděli jeho film, odmítlo uvěřit, že to nebyly skutečné únosy (a on je jmenoval), i když herci jsou uvedeni v titulcích. Řekl, že se obával uvedení na konferenci UFO, protože jeho poselství by mohlo být vnímáno jako negativní.

Nyní to však bylo přijato celkem dobře. Večer, po promítnutí filmu jsem měl možnost promluvit si s Alioto a zeptal jsem se ho, jestli zná hloupou starou píseň "Zavřete dveře, přicházejí oknem"? (2) (3)

Neznal. Byl to jeden z hitů roku 1955. Zahrál jsem mu kousek na mém telefonu a byl docela překvapen. Je to příběh rodiny, která se doma brání proti invazi "něčeho" (vložen zde hloupý hluk) a bojuje s tím baseballovými pálkami. "Ta píseň popisuje váš film!", řekl jsem mu (jeden z herců v jeho filmu stále křičí "Zavři okna! Zavři okna!").

Ano, pokud vám to připomíná slavné setkání s mimozemšťany v Kelly-Hopkinsville (také zmíněné v jeho vystoupení), ve které se venkovská rodina v Kentucky bránila proti invazi "malých zelených mimozemšťanů" 21. srpna 1955, tak se to stalo ve stejný rok, jako vznikla tato píseň. Hmmmmmm .......

Obr. 2 Alan Holt

Dále zde byl Alan Holt, který nedávno odešel z NASA do důchodu, po více než 50 letech služby. Pan Holt se aktivně podílel na programech lunárních misí Apollo, Skylab, Space Shuttle, Spacelab a Mezinárodní vesmírné stanice.

Pan Holt se dále účastnil výzkumu, související s neidentifikovanými atmosférickými jevy. Je B.S. ve fyzice ze státní univerzity v Iowě (1967) a M.S. ve fyzikálních vědách (astrofyzika) z University v Houstonu / CLC (1979).

Jeho vystoupení mělo název "Návštěvníci a budoucnost lidstva jako mezihvězdného druhu".

Mluvil o Insektoidech, Reptiliánech, Humanoidech a jejich telepatických interakcích s lidským vědomím. Napsal technický popis pohonného systému "Field Resonance", který uvede kosmickou loď do hyperprostoru. Nicméně přiznal, že "neměl jsem všechno matematicky propracováno."

Holt řekl, že jeho zájem o UFO byl vyvolán tím, že četl o létajících talířích Adamského. Bylo to evidentní po včerejší Kellerově rozpravě. Je však záhadou, jak může někdo, kdo studoval fyziku a dokonce pracoval v kosmickém programu, akceptovat evidentní nesmysly prolhaných kontaktérů o cizích kosmických lodích, jež jsou v rozporu se všemi znalostmi fyziky?

 

Obr.3 Tento člověk, Justin Kohn, má všechny odpovědi. Vydal dokument skupiny nazvané „The Allies of Humanity“ (4), která má být "naléhavou zprávu o mimozemské přítomnosti v dnešním světě". Něco o mimozemšťanech a špinavých spiknutích.

Dále následovalo velmi zajímavé vystoupení (jedno z mála, které skutečně stálo za to), od socioložky náboženství Susan J. Palmerové. Její vystoupení "Když kontaktéři nalezly "kulty"... Případ Raëla a proroků UFO náboženství."

Obr.4 Susan J. Palmer

V roce 1974 Claude Vorilhon, francouzský řidič závodních automobilů a novinář, vydal knihu popisující jeho blízké setkání (CEIII) při procházce v sopečném kráteru. Jeho kniha "Vzali mě na svou planetu" z roku 1975, vypráví o cestě na planetu Elohim. V roce 1976 byl Vorilhon, který si dal jméno "Raël", posledním původním prorokem Mezinárodního Raelského hnutí, dnes největším náboženstvím UFO na světě.

Palmerová a její kolegové provedli hloubkové rozhovory s Raelem a mnoha jeho následovníky. Rael se nyní povýšil z kontaktéra na "Proroka" (stejně jako Billy Meier). Raelův kult je známý svou svobodnou sexualitou a myslel jsem si, že je nejzábavnější ze všech: Existuje určitá skupina následovníků, od kterých se očekává, že zůstanou žít v celibátu až do příchodu Elohimů. Nicméně, ženy mají možnost mít sex s Raelem, který zde reprezentuje Elohima na Zemi. Rael je génius, mnoho mužů by mu mohlo závidět!

 

Obr.5 Robbie Graham

Robbie Graham je autor, který se snaží "přetvářet debatu" o UFO – odtud také název jeho knihy – „UFOs: Reframing the Debate“, antologie různých způsobů pohledu na fenomén UFO.

Hovořil o "Hledání pravdy na všech špatných místech".

Hluboce osobní projev, který zkoumá vztah k UFO, jak může být naše víra zneužívána a jak bychom mohli lépe usilovat o to, abychom odhalili tajemství UFO, při zjednodušení vládního zpřístupnění.

Graham hovořil o tom, že společnost se vyvíjí do "hyperreality", kdy se zdá, že obrazy a realita se spojí vjedno. Myslí si, že existuje E.T., jako součást fenoménu UFO, ale jde daleko za jeho hranice. Pokud jde o aktuální šílenství nad programem zkoumání UFO Pentagonem, nazývá to "Deziluzí DeLonga", a naznačuje, že DeLonge je součástí podvodu Pentagonu.

Během setkání Q&A Stephen Bassett – aktivisty "Disclosure" - se skupinou Paradigm Research Group a také mluvčím Kongresu - řekl prý ten Grahamovi: "Rád bych s vámi debatoval o každém výroku, který jste učinil."

Později, když jsem měl šanci mluvit s Grahamem, který vypadá jako velmi milý člověk, řekl jsem mu své vysvětlení, proč všichni teoretici UFO nemohou najít komplexní vysvětlení tohoto fenoménu: pokoušejí se najít smysl v hromadě nesmyslů.

Na konferenci proběhl také diskusní panel na téma "Věda a budoucnost výzkumu UFO."

T.L. Keller mluvil o lidmi vyrobených talířích, které používají anti-gravitační pohon.

Bob Gross vyprávěl nepravděpodobný příběh o tom, že NASA se tajně pokouší o nábor astronautů z kmene Navajo. Důvodem má být, že až tito astronauti poletí na Měsíc a Mars, a narazí na mimozemšťany, domorodí Američané budou moci o tom "myslet jinak".

Odkazy

(1) Alien Abduction: Incident in Lake County. (USA, 1998). CSFD. Internet: https://www.csfd.cz/film/125773-alien-abduction-incident-in-lake-county/prehled/ 
(2) 1955 HITS ARCHIVE: Close The Door (They’re Coming In The Window) - Jim Lowe. YouTube, 14.12.2016. Internet: https://www.youtube.com/watch?v=CgzU8W_RDgs  
(3) The Stargazers - Close the Door. YouTube, 19.10.2008. Internet: https://www.youtube.com/watch?v=QNF_hGf627c  
(4) The Allies of Humanity. Internet: http://alliesofhumanity.org/home/

Pokračování

 


***
Líbil se vám článek a celý web?

Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 3350